loadingimg

Wczytuję dane...
szt. na kwotę 0.00 PLN
Opona Continental Kaiser 26x2.5 Czarna Drut 1000g
  • Continental
  • Producent: Continental
  • Kod producenta: CO0100226
Produkt dostępny!
10 szt.
248,00 PLN*
349,00 PLN*
Oszczędzasz: 101.00 PLN
Cena w sklepie stacjonarnym: 266.00 PLN
*z podatkiem VAT
średnia: 0.0  ocen: 0
Polecamy
  • Opis produktu
  • Opinie Klientów

Opona MTB Continental KAISER 26x2.5 drutowana

W laboratorium opona Kaiser – czyli cesarz – pozwala na sprawdzenie teorii projektowania profilu, kątów i receptur mieszanek. Jest dla swoich pilotów oparciem w walce na skalistych, błotnistych i porośniętych korzeniami szlakach, wspierając ich wysiłki i nadzieję. Cesarskie insygnia to nowo zaprojektowany profil, miękka mieszanka Black Chili i mocny, podwójny oplot. A cesarskim pałacem jest las!

SPECYFIKACJA

ETRTO: 62-559

Rozmiar: 26x2.5

Zastosowanie: MTB 26"

Technologia: Apex

Oplot TPI: 6/360

Typ opony: drutowana

Mieszanka: Black Chili

Waga: 1215g

Ciśnienie max: 45-58PSI

Apex - Stosowana od wielu lat w oponach do samochodów osobowych, technologia Apex skutecznie stabilizuje oponę na zakrętach. Technologia ta może być przydatna również w dużych oponach rowerowych: Apex jest to kauczukowy profil, który jest umieszczany między warstwami osnowy na stopce opony. Usztywnia on boczne ścianki opony minimalizując w ten sposób przesuwanie się opony względem obręczy pod działaniem dużych obciążeń poprzecznych. Ponadto usztywnione ścianki boczne zmniejszają ryzyko przebicia i zapobiegają spadaniu opony z obręczy. Te właściwości predestynują Apex do naszych opon downhill i freeride: Ciśnienie robocze można jeszcze bardziej obniżyć z korzyścią dla przyczepności bez pogorszenia własności opony podczas jazdy po łuku i bez zwiększenia ryzyka przebicia.

Przez prawie dwa lata inżynierowie Continental współpracowali z najlepszymi kolarzami zjazdowymi i freeride’owymi na świecie w ramach „projektu Rammstein”. Richey Schley tak skomentował wynik tej współpracy: – Stworzyliście potwora! Zastosowane w tym potworze kostki boczne o kształcie klinów zapewniają progresję w skręcie. Ta umożliwiająca łatwą kontrolę cecha czyni projekt Emperor Rammstein oponą, która naprawdę pomaga utrzymywać prędkość na zakrętach. Bloki w środkowej części szybko się podwijają i wgryzają w podłoże w chwili hamowania. Nowe wzmocnienie ścianek bocznych Apex i dwuwarstwowa osnowa powodują, że odporność opony Emperor na skręcanie i przebicie jest lepsza niż kiedykolwiek. Osnowa 2.4 kwalifikuje tę oponę jako zręczną broń wykonaną na najtrudniejsze tory Pucharu Świata. – Produkowane ręcznie w Niemczech. Opony pucharowe o ograniczonym przebiegu.

Polecamy